اخلاق باصفا و صفات بارز معنوی شهید از زبان دوستان و همسنگرانش

علی بسیار باصفا بود و درطول مدتی که در جبهه ما با او بودیم هیچگاه چهره اش را محزون ندیدیم ، همیشه خندان و خیلی کم حرف بود و با تمامی برادران برخورد صادقانه و اسلامی داشت و اگر از او چیزی طلب می نمودیم با اشتیاق فراوان به ما می داد و همیشه ما را به مطالعه کتب اسلامی تشویق می نمود و در مقر آموزشی که بودیم ایشان بودند که حسینیه ای فراهم آوردند و نماز جماعت و دعای توسل وکمیل برگزار کردند و کتابخانه درست کردند و برادران را به شرکت در مراسمات تشویق می کردند و به وضع اردوگاه آموزشی حال و هوایی دیگر بخشیده بودند و هر گاه به او نگاه می کردیم بیاد خدا می افتادیم ، چهره معصوم و نورانی او در حالی که سید و اولاد حضرت زهرا (س) بود ما را شاد می نمود زیرا کمتر ساعتی می شد که پهلوی او باشیم و او ما را موعظه و نصیحت نکند و یاد خدا نیاندازد . روزی که در سنگر یا چادر شهردار بود بسیار بسیار به بچه ها خوش می گذشت و ابتدا برادران را به نماز جماعت فرا می خواند و بعد غذا خوردن. دائما به برادران متذکر می شد دعا ها را فراموش نکنید . در حالی که همیشه سعی فراوان داشت که کسی متوجه عبادتهای او در دل شب نشود ولی بارها او را دیدیم که به راز و نیاز به درگاه خدای باری تعالی می پرداخت. به خاطر اخلاق خوشی که داشت در ابتدا پس از یکی دو روز با او خیلی آشنا شدیم به طوری که لحظه ای دوری او قابل تحمل نبود و ما به وجود چنین برادر قمی افتخار می کردیم ، زیرا با توجه به سن کمی که داشت از زهد و تقوای والایی برخوردار بود.

یکی از برادران چنین می گوید:روزی برادرمان علی موقع نهار خوردن نبود تمامی برادران سنگرکه18 نفر بودیم گرسنه بودند ولی منتظر او بودیم که ناگهان از راه رسید همه خوشحال شدیم و صلوات فرستادیم و دور علی جمع شدیم و به او گفتیم:خیلی منتظرت بودیم اگر نمی آمدی اصلا نهار نمی خوردیم(او به دیدن برادرش حسین که اوهم در جبهه بود رفته بود)وجود برادر سید علی موجانی باعث تسلی قلبمان بود ، اخلاق خوش و دل شادش دل همگی ما را شاد و معطوف به او و خداوند نموده بود و ما را از یاد خانه و کاشانه مان انداخته بود و همیشه به ما درس شجاعت و صبر و تواضع می آموخت و می فرمود : جبهه ها همه اش از جانب خداست و ما فقط یک وسیله هستیم و بس .

در خاتمه ما همسنگرانش به خون پاکش و به خون پاک تمامی شهداء راه اسلام قسم یاد می کنیم که سلاحش را زمین نخواهیم گذاشت و تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خونمان جهت اعتلای کلمه حق و دین اسلام خواهیم جنگید و از پای نخواهیم نشست و از خدای تبارک و تعالی خواستاریم که تمامی شهدای راه اسلام بخصوص شهید عزیزمان سید علی موجانی را با شهدای کربلا محشور نماید ومقامشان عالیست متعالی گرداند و به خانواده های شهدا بخصوص خانواده شهید عزیز صبر و اجر بزرگ در دنیا و آخرت عنایت فرماید.ان شاءالله....

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

همسنگران و دوستان شهید سید علی موجانی قمی

از جبهه جنوب لشکر 17علی ابن ابی طالب(ع)

واحد پدافند

شهید در بیان همرزمان، 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic